^ DO GÓRY

Regulamin

 

REGULAMIN

IV Konkurs Sztuki Baletowej 2016 r.

Tańca Klasycznego i Tańca Współczesnego Szkół Prywatnych i Ośrodków Kulturalnych

 

1. Organizatorzy:

Stowarzyszenie BROADWAY

Pod Dyrekcją Jacka Walasika

Ul. Willowa 1

82 – 300 Elbląg

 

2. Termin i Miejsce:

17 - 18 GRUDNIA 2016 r.

  • Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu Ul. Teatralna, 82 – 300 Elbląg

 

Decyzją Dyrektora Konkursu w tym roku Konkurs odbędzie się bez Lekcji Tańca Klasycznego w pierwszym etapie. W związku z tym zmienia się zapis w regulaminie:

 

5. Zasady regulaminowe

 

- Kategoria solo do 9 lat oraz wszystkie kategorie wiekowe zespołów prezentują tylko jedną choreografię

 

5.1. Zasady Konkursu w kategorii Taniec Klasyczny i Neoklasyczny –SOLIŚCI

I ETAP (sobota):  Soliści tej kategorii biorą udział w lekcji tańca klasycznego ocenianej przez Komisję Konkursu, w podziale na trzy grupy wiekowe: do 11 lat, 12-13 lat, od 14 lat wzwyż lub dwie grupy do 13 lat oraz pow. 13 lat (zależy od ilości zgłoszonych solistek). Po lekcji następuje prezentacja wariacji. Decyzją Dyrektora Konkursu w tym roku pomijamy etap lekcji tańca klasycznego i rozpoczynamy od razu od prezentacji

Soliści tańca klasycznego i neoklasycznego prezentują się w jednej wariacji klasycznej lub w wariacji neoklasycznej. Do kolejnego II Etapu przechodzą soliści z największą ilością punktów uzyskanych z I Etapu Konkursu ( lekcja + wariacja). O zakwalifikowaniu się do II Etapu decyduje ilość punktów: minimum 70 35

UWAGA dot. KOSTIUMÓW: W I Etapie obowiązuje kostium do ćwiczeń (body, rajstopy, baletki, ewentualnie spódniczka), kolory jasne  dla dzieci w kategorii do 9 lat oraz 10 – 11 lat (biel, róż, błękit, jasny seledyn), kolory ciemne w kategoriach 12 – 13 lat i starszych (granat, czarny, bordowy) bez ozdób – zarówno podczas lekcji, jak i podczas prezentacji wariacji.

II ETAP – PÓŁFINAŁ – prezentacja drugiej choreografii w kostiumie scenicznym. Wariacja klasyczna lub neoklasyczna. Prosimy dobierać wariacje odpowiednie do wieku tancerza. Komisja bierze pod uwagę między innymi ilość błędów podczas wykonywania wariacji !

Solista nie może powtórzyć choreografii z ubiegłych edycji konkursu w żadnym etapie !

 

III ETAP FINAŁ (niedziela): Promocję do Finału otrzymuje maksymalnie trzech (przy remisie na trzecim miejscu czterech) solistów z największą ilością punktów uzyskanych w poprzednich etapach (przy czym minimalna  suma punktów to 110/ 75). Finał rozegrany będzie podczas Gali Finałowej Konkursu Sztuki Baletowej w niedzielę.

Wyniki zostaną podane bezpośrednio po zakończeniu wszystkich prezentacji finałowych w danej kategorii wiekowej. Na wybór wariacji finałowej może mieć wpływ Komisja Konkursu.

 

REGULAMIN W CAŁOŚCI ZNAJDĄ PAŃSTWO W ZAKŁADCE "PLIKI DO POBRANIA"

 

Konkurs Sztuki Baletowej pod Patronatem Związku Artystów Scen Polskich wspiera Prezydent Miasta Elbląg, Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego oraz Stowarzyszenie Autorów ZAiKS